אי שימת דגש מספיק על החשיבות שבעריכת תקנון עבור אתר העסק שלכם עלולה להיות בעלת השלכות רחוקות טווח החל מחשיפה לתביעות משפטיות והוצאות משפטיות רבות ומיותרות.

בעלי אתרים רבים אינם מבינים את החשיבות שיש בעריכת תקנון מקורי וייחודי המותאם למאפייני העסק והשירותים אשר מוצעים באתר.


מהו התקנון?

תקנון הוא למעשה מסמך משפטי, המהווה הסכם בין בעל העסק/האתר לבין משתמשי האתר ומטרתו היא הסדרת תנאי השימוש בו והסוגיות המשפטיות הרבות הכרוכות בניהול אתר שכזה בין אם המדובר באתר למסחר או למדע בלבד.

תקנון מותאם ומקיף מסדיר את התחייבויות הצדדים האחד למשנהו, זכויות היוצרים והקניין הרוחני של התכנים הקיימים בו ואלו המועלים אליו, כללי התנהגות, מדיניות פרטיות סמכות שיפוט ועוד.

העתקת תקנון מאתרים מתחרים הינה טעות קריטית! הן בשל העובדה כי המדובר בהעתקת חומר המוגן תחת זכויות יוצרים והן מהטעם שכל תקנון מותאם באופן מדוייק לצרכי העסק וכל עסק כאמור, הינו בעל מאפיינים וצרכים שונים.

בשביל מה צריך את זה?

עמלתם קשה ושילמתם ממיטב כספכם כדי לעצב את האתר של העסק שלכם, עיצבתם, העלתם מדיה, סרטונים, מאמרים, תמונות, תמחרתם מוצרים, ובסך הכל עשיתם בכמיטב יכולתכם כדי לעצב את פני העסק שלכם באמצעות האתר.

כלל התכנים האמורים לעיל, הם קניינכם הרוחני ואתם רוצים לשמור עליו ולהגן עליו מפני שימוש ו/או העתקה.

כמו כן, מרגע העלאת האתר לאוויר הפכתם אותו לאמצעי תקשורת מרכזי בינכם לבין הלקוחות הפוטנציאליים שלכם ובין היתר לעיתים רבות ביקשתם מהם להשיאר את פרטיהם האישיים באתר.

על פעולות כאלו, העולות כיד פעולות שבין לקוח לבית העסק חלות חובות מסחריות אשר חשוב לעגן באמצעות תנאי השימוש.

על כל גולש אשר בא בפתחו של אתרכם לאשר את תנאי השימוש באתר כתנאי מקדים לגלישה בו והכל על מנת שתוכלו להגן על עצמכם במחינה משפטית בצורה הרמטית.

יחייב אותו באופן פוזיטיבי לתנאי השימוש. זאת ועוד, מטרת התקנון היא להכיל על הגולש באמצעות קבלת הוראות התקנון את חוק החוזים הישראלי, ובכך לסייע לבית המשפט המוסמך לאכוף את התקנון בשעת הצורך ולהיענות לסעד שתבקשו בהליך המשפטי.

עריכת תקנון לאתר שלכם תאפשר לכם המשך התנהלות בראש שקט.

* אין בתוכן דלעיל משום המלצה, חוות דעת משפטית או ייעוץ משפטי; כמו כן התוכן דלעיל אינו מתיימר להיות מדויק או מקיף או עדכני, והמסתמך על המידע עושה זאת באחריותו ועל דעת עצמו בלבד.

סגירת תפריט