יזמית הנדל"ן התפרצה כלפי המפרק על דוכן העדים: "תעצרו את הזוועה" • עוד האשימה: "בחפציבה הוא לקח 20 מיליון שקלים לכיסו" • עם זאת, הוא כלל לא שימש מפרק החברה.

יום עמוס בהתפתחויות חדשות בפרשת ענבל אור נרשם אתמול. במהלכו התגלה כי בפרשה יש כ־600 נפגעים, לפי דו"ח המפרק. בבוקר החל דיון בביהמ"ש המחוזי בתל אביב, דיון שנגע לדירה ברחוב הל"ה בגבעתיים, שהמפרק האשים את אור כי פלשה אליה ודרש לסלק אותה ממנה. בתום הדיון קבע השופט איתן אורנשטיין כי יקבל החלטה במועד מאוחר יותר וישלח אותה לצדדים.

בצאתה מביהמ"ש היתה אור נסערת ואמרה, בין השאר: "אני קצת מזועזעת… הוא גם מפרק של חברות. למי בדיוק הוא דואג? לרוכשים? הוא דואג לכיסו. תלכו לחפציבה, תראו מה הוא עשה שם. הוא לקח שם 20 מיליון ש' לכיסו ונתן 2 מיליון ש' לנושים. תעצרו את הזוועה הזאת, אני מתחננת".

אלא שבתגובה לטענותיה של אור, אמר המפרק עו"ד איתן ארז כי "לגבי טענתה שאני כמפרק חפציבה גרפתי 20 מיליון ש', הרי שאני כלל לא כיהנתי כמפרק חפציבה. הטענה מעידה על אמינות הטוענת".

בדיון החליט השופט אורנשטיין לאפשר חקירה קצרה של אור. בחקירתה על ידי המפרק עו"ד ארז אמרה אור, בין השאר, כי עזבה את דירתה הקודמת משום ש"שכר הדירה היה גבוה מאוד ותחזוקת הבית גבוהה מאוד, זה בית גדול מאוד. מדובר בשכ"ד של 23 אלף ש' בחודש. הבאתי שוכר אחר במקומי ובעל התפקיד גירש אותו. רציתי לצמצם את ההוצאות".

היא טענה כי בנוגע לדירה בגבעתיים שילמה את שכר הדירה מראש, אלא שלפי חוזה השכירות החסר (לא סופקו כל העמודים) שסיפקה עד כה, נכתב שדמי השכירות ישולמו מדי חודש, בעוד אור טענה ששילמה הכל מראש. עוד טענה כי ביצעה "העברה של 1.5 מיליון שקלים. העברתי כמי שמחזיקה בחברות כהתחשבנות בין החברות וביני".

אור עומתה בהמשך עם טענתה כי הדירה נרשמה על שם אחת החברות בקבוצה שלה עקב "טעות חשבונאית". כשנשאלה אם הדירה לשיטתה שייכת לה, מדוע היתה צריכה לעשות הסכם שכירות, טענה כי "כל ההעברות בוצעו ממני באופן פרטי. ברצוני להכניס רואה חשבון ולהכניס את זה על שמי בעתיד".

אירוע חשוב נוסף בפרשה אתמול הגיע בצורת דו"ח של המפרק מטעם ביהמ"ש, עו"ד איתן ארז. בדו"ח על הפרשה, המשתרע על פני 47 עמודים, מתוארת השתלשלות הטיפול של המפרק מאז מונה על ידי ביהמ"ש בפרשה, וכך גם מצבם של הפרויקטים השונים.

מהדו"ח עולה תמונה עגומה. כך, למשל, בפרויקט "אור בירדן" טוען המפרק כי "בפרויקט זה 'נמכרו' לפחות 146 הבטחות לזכויות ונגבו מהנפגעים ששילמו דמי הצטרפות בגין פרויקט זה בסך 14,600,000 שקלים לפחות, אשר לא ידוע היכן הופקדו". לדבריו, "ברור כיום כי כמות הנפגעים בכלל הפרויקטים עולה על 600 משפחות".

סגירת תפריט